Matowienie kataforezy

Na czym polega kataforeza?

Kataforeza, innymi słowy malowanie elektroforetyczne to nowatorska technologia, która dociera do najtrudniej dostępnych miejsc. Powłoka odporna jest na warunki atmosferyczne i korozję.

Polega na nakładaniu powłoki lakierniczej na przedmiotach metalowych z wykorzystaniem zjawiska elektroforezy. Zjawisko to opiera się na zanurzeniu elementu metalowego w roztworze farby z towarzyszącym temu podłączeniem do prądu za pomocą elektrod. 

Jak matować powierzchnię elektroforetyczną?

Aby osiągnąć dobry efekt podczas matowienia kataforezy przygotuj produkty do polerowania samochodu firmy Normfest.  Zanim zaczniesz pamiętaj aby dokładnie oczyścić samochód ze wszystkich zanieczyszczeń aby nie roznosić pozostałości brudu podczas polerowania samochodu. Pierwszym krokiem będzie ręczne polerowanie samochodu za pomocą wstęgi super assilex oraz podkładki ręcznej super assilex, które w prosty sposób wypolerują trudno dostępne miejsca, wypełnione przez proces kataforezy. Następnie używając polerki z nałożoną przekładką miekką oraz krążkami szlifującymi Magic Disc zetrzyj resztę powierzchni matowanego elementu.

Poznaj produkty Normfest do polerowania samochodu

Odwiedź dedykowaną kategorię z produktami do polerowania samochodu dostarczane przez Normfest. Znajdziesz tam wszystko co potrzebujesz aby szlifować, usuwać wtrącenia oraz stosować zaawansowane techniki używane przez lakierników na terenie całej Polski. Dodatkowo nasze tutoriale zapewnią Ci odpowiednią wiedzę oraz krok po kroku pokażą jak wykonywać pracę lakiernika oraz osiągnąć pożądany efekt.

Podobne artykuły